Przepisy dotyczące rybołówstwa i wód

Preambuła

Statut Stedinger Fischereiverein Berne e.V. zobowiązuje każdego członka do przestrzegania regulaminu wędkarskiego i wodnego w momencie przystąpienia do stowarzyszenia. Wędkarze-goście przyjmują na siebie ten obowiązek wraz z zakupem karty gościa.

Mapa wód Stedinger Fischereiverein Berne e.V. w odpowiedniej obowiązującej wersji jest częścią niniejszego regulaminu wędkarskiego i wodnego. Oprócz listy nazw wód, na których można łowić, wymienione są tutaj ograniczenia i wymagania specyficzne dla wód, które wykraczają poza ogólne przepisy poniższego regulaminu wędkarskiego i wodnego.

Każdy posiadacz licencji wędkarskiej zobowiązany jest do samodzielnego i ciągłego zapoznawania się z ogólnymi przepisami prawa oraz regulaminami wewnętrznymi związku, w szczególności z regulaminem wędkarskim i wodnym oraz objaśnieniami do mapy wodnej.

Naruszenia będą karane zgodnie ze statutem lub przepisami prawa.

  • 1 Zadania i cel

1.1 Regulamin wędkarski i wodny ma na celu umożliwienie zrównoważonego, uczciwego i specyficznego dla wód naszego stowarzyszenia wędkarstwa. W szczególności powinny one stanowić podstawę prawdziwej wspólnoty koleżeńskiej.

1.2 Dlatego od każdego członka i wędkarza gościa należy wymagać sumiennego i bezwarunkowego przestrzegania wszystkich postanowień niniejszego regulaminu wędkarskiego i wodnego oraz mapy wodnej jako oczywistego obowiązku. Członkowie i goście muszą zachowywać się nad wodą w taki sposób, aby w żaden sposób nie urazić ani nie zaszkodzić reputacji naszego stowarzyszenia.

 

  • 2 Zachowanie na wodzie

Należy przestrzegać aktualnie obowiązujących przepisów federalnych i stanowych, które regulują interesy prawidłowego wędkowania, ochrony zwierząt, przyrody, wody i środowiska. Ponadto należy przestrzegać przepisów ochronnych powiatów, niezależnych miast i gmin.

Stowarzyszenie nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane przez członków w wyniku zaniedbania lub umyślnie. W szczególności należy przestrzegać następujących przepisów:

2.1 Obszary nadbrzeżne z drzewostanami trzcinowymi i turzycowymi mają być chronione i nie mogą być uszkadzane lub niszczone poprzez zakładanie stanowisk wędkarskich, wycinanie ich lub brodzenie w nich. Należy szanować naturalne zbiorowiska, zwłaszcza w okresie lęgowym i siewnym (w Dolnej Saksonii 1.4.-15.7. każdego roku).

2.2 Należy unikać jakiegokolwiek zanieczyszczenia zbiornika wodnego i brzegu. Wszelkie zanieczyszczenia znalezione w cieku wodnym należy usunąć w odpowiedni sposób (o ile jest to uzasadnione). W przeciwnym razie należy poinformować strażnika wodnego. Nie wolno pozostawiać odpadów rybnych.

 

2.3 Obszary użytkowane rolniczo, pastwiska i łąki, a także wały i groble nie mogą być przejeżdżane przez pojazdy jakiegokolwiek rodzaju. Zezwolenia właścicieli nie mają żadnego wpływu na uprawianie wędkarstwa przez członków SFV Berne e.V. i wędkarzy-gości. To samo dotyczy innych zamkniętych nieruchomości.

2.4 Pojazdy nie mogą być parkowane przed bramami lub furtkami, a na drogach serwisowych tylko w taki sposób, aby wszelkie pojazdy, w tym pojazdy z ładunkiem, mogły przejechać bez przeszkód.

2.5 Po wjeździe na ogrodzone pastwiska bramy i furtki muszą być natychmiast zamykane. Należy powstrzymać się od uszkadzania ogrodzeń, zwłaszcza ogrodzeń pastwisk i ogrodzeń z drutu kolczastego. Korzystanie z obszarów nadbrzeżnych i dostęp do nich, na których dozwolone jest wędkowanie na wodach SFV, reguluje prawo dostępu do obszarów nadbrzeżnych.

2.6 Przynęta i pasza mogą być rozrzucane wyłącznie na odległość rzutu. Rozrzucanie zanęty za pomocą urządzeń technicznych (łodzi, podajników, dronów itp.) jest zabronione.

2.7 Wędkarz jest zobowiązany do osobistego i bezpośredniego działania na swoich wędkach przez cały czas w bezpośrednim sąsiedztwie. Wskaźniki brań nie zwalniają z obowiązku zachowania ostrożności zgodnie ze zdaniem 1. Pozostawiony bez nadzoru sprzęt wędkarski (w tym sprzęt bez przynęty) musi być wyraźnie usunięty z wody i bezpośredniego obszaru brzegowego.

2.8 Żywe ryby nie mogą być przewożone i używane jako przynęta. Ryby na przynętę mogą być łowione i wykorzystywane wyłącznie na własne potrzeby. Wszystkie złowione ryby powinny być traktowane w sposób odpowiedni dla danego gatunku, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt.

2.09 Połowy podlodowe nie są dozwolone w celu ochrony uśpionej przyrody.

2.10 Złowione ryby nie mogą być sprzedawane ani przenoszone na inne wody klubowe lub prywatne. Nie można złowić więcej ryb niż jest to potrzebne do osobistej konsumpcji.

2.11 Używanie podbieraka jest zabronione na wodach SFV. Wyjątkiem od tej zasady są działania wędkarskie zatwierdzone przez Zarząd.

2.12 Komercyjne wykorzystanie wód klubowych jest niedozwolone.

2.13 Dziki kemping, namiotowanie, biwakowanie i palenie otwartego ognia (grille) jest zabronione zgodnie z przepisami prawa. Przy odpowiedniej pogodzie tolerowany jest otwarty parasol wędkarski z osłoną boczną.

2.14" Trolling z łodzi jest niedozwolony. Wędkowanie jest dozwolone wyłącznie z zakotwiczonej lub stałej łodzi i tylko w wyznaczonych miejscach połowowych.

 

  • 3 Nadzór wędkarski

3.1 Każda osoba wędkująca na wodach Stowarzyszenia lub posiadająca sprzęt wędkarski na wodach musi posiadać zezwolenie wędkarskie Stowarzyszenia z dołączoną ważną naklejką składki członkowskiej wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

3.2 Należy przestrzegać poleceń funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej oraz wyznaczonych strażników rybackich. Na żądanie, wędkarz musi okazać i oddać swoje zezwolenie połowowe. Komisarze mają prawo do kontroli narzędzi połowowych używanych podczas połowów, rodzaju połowów, pojemników na ryby, połowów, zezwoleń połowowych, a w szczególności przestrzegania niniejszych przepisów dotyczących połowów i wód.

3.3 Na żądanie uprawnionego do rybactwa, w przypadku uzasadnionego interesu rolników, właścicieli gruntów lub innych osób uprawnionych do dysponowania rybami lub ich przedstawicieli, wędkarz ma obowiązek wylegitymować się jako osoba uprawniona do rybactwa.

 

  • 4 Narzędzia połowowe

Połowy mogą być prowadzone wyłącznie przy użyciu zatwierdzonych narzędzi połowowych.

Zasadniczo dozwolone są tylko następujące narzędzia połowowe.

4.1 Dorosły członek lub młoda osoba powyżej szesnastego roku życia jako pełnoprawny członek (dobrowolne uiszczenie pełnej opłaty) może łowić na maksymalnie trzy wędki (dowolna przynęta poza sezonem zamkniętym).

4.2 Członkowie społeczności sieciowej mają rozszerzone prawo do połowów siecią i pułapkami na ryby na dzierżawionych przez siebie wodach.

4.3 Młodzi członkowie, którzy zdali egzamin wędkarski, mogą łowić na maksymalnie trzy wędki (dowolna przynęta poza sezonem zamkniętym).

4.4 Dzieci i młodzi członkowie z "Begleitschein" mogą łowić na 1 wędkę ryby spokojnego żeru od 8 roku życia zgodnie z § 15 dolnosaksońskiego prawa wędkarskiego w połączeniu z § 4 statutu SFV, w towarzystwie członka zwyczajnego, w ramach przygotowań do egzaminu wędkarskiego.

4.5 Dorosły wędkarz-gość może łowić na maksymalnie trzy wędki (na dowolną przynętę poza sezonem zamkniętym).

4.6 Do połowu ryb na przynętę można używać toni o maksymalnej długości boku 1,5 m.

 

  • 5 Minimalne wymiary / usuwanie

5.1 Należy przestrzegać i stosować się do minimalnych rozmiarów i okresów ochronnych:

Gatunki ryb Sezon zamknięty Minimalny rozmiar

Węgorz        01.01. - 31.03.         45 cm

Okoń            01.01. - 31.03.         15 cm

Sandacz       01.01. - 31.05.         50 cm

Szczupak     01.01. - 31.05.         55 cm

Leszcz          01.01. - 31.03. ---

Aland          01.01. - 31.03.         20 cm

Karp            01.01. - 31.03.          40 cm

Karaś i kiełb   01.01. - 31.03.   15 cm

Lin   01.01. - 31.03.               30 cm

Płoć       01.01. - 31.03.         15 cm

Wzdręga  01.01. - 31.03.      15 cm

! Boleń !              01.01. - 31.03. Do zabrania

-Ryby o nieodpowiednich rozmiarach lub ryby, których złowienie jest niedozwolone, należy natychmiast odłożyć z zachowaniem niezbędnej ostrożności. Zabronione jest umieszczanie ryb w klatkach!

5.2 Zakazy dotyczące zabierania ryb:

Następujące ryby i raki nie mogą być zabierane z wody lub muszą zostać odłożone z powrotem: kiełb, różanka, płoć, jazgarz.

5.3 Obowiązek usuwania:

Nierodzime gatunki ryb, takie jak boleń, muszą zostać usunięte ze zbiornika wodnego i dobrze wykorzystane.

5.4 Przynęta: Żadne gatunki ryb o minimalnym rozmiarze, sezonie zamkniętym i statusie ochronnym, a także płazy, gady i zwierzęta stałocieplne nie mogą być używane jako przynęta.

5.5 Limit połowowy: Obowiązuje limit połowowy dla gatunków ryb szczupak i sandacz. Dziennie można złowić tylko 5 ryb tych gatunków.

 

  • 6 Sezon zamknięty

6.1 Sezon zamknięty dla szczupaka i sandacza na wodach Stowarzyszenia trwa od 1 stycznia do 31 maja.

6.2 W tym okresie zabronione jest łowienie na martwą przynętę, resztki ryb oraz wszelkiego rodzaju przynęty sztuczne. Aktywne łowienie na robaki i inne naturalne przynęty (np. dropshot, Texas i Carolina rig i podobne aktywne metody) jest również zabronione. Łowienie na suchą muchę o długości całkowitej do 20 mm jest wykluczone.

 

  • 7 Raport połowowy

7.1 W celu oceny środków zarządzania i opieki w naszych wodach, a zwłaszcza w celu kontroli rozwoju populacji ryb, konieczne jest rejestrowanie połowów.

7.2 Raport połowowy musi być wypełniony w całości i przekazany na koniec roku w biurze lub strażnikowi wodnemu.

 

Zarząd.